skip to Main Content
663 750 527

Wycinarka drutowa serii HX5-C to maszyna przeznaczona do wycinania elementów okrągłych, pierścieniowych o dużych średnicach. Oprócz cięcia prostego, bez kąta, maszyna ma możliwość pracy pod maksymalnym kątem +/- 45 stopni.
Jednocześnie pracują osie liniowe: X,Y,U,V oraz oś obrotowa C (obraca się stół maszyny) – wszystkie osie sterowane CNC.

Maszyna występuje w dwóch typach:
– HX5-C1000 to możliwość obrabiania detalu o średnicy do 1000 mm.
– HX5-C1200 to możliwość obrabiania detali o średnicy do 1200 mm.

Jedyna taka maszyna na rynku. Żadna inna fabryka produkująca wycinarki drutowe na drut molibdenowy nie produkuje takiej maszyny.

HX9040m

Maszyny serii HX5-C to maszyny które rozwiązują wiele problemów w warsztatach mechanicznych, głównie z wycinaniem dużych i wysokich detali o okrągłym kształcie, nawet pod dużym kątem do +/- 45 stopni.
Mogą to być części silników, turbin, tulei i wiele innych elementów.
Obrotowy stół maszyny pozwala na wycinanie pierścieniowych kształtów zewnętrznych w jednym zamocowaniu, po jednym bazowaniu detalu.
Ponadto ważne jest to, że możemy obrabiać detale o wysokości do 300 mm.

Podstawowe parametry techniczne maszyn seria HX5-C:

Konstrukcja maszyn serii HX5_C jest bardzo solidna, czyli dokładnie taka, jaka powinna być. Przemyślana,uporządkowana i wyjątkowo trwała.

Korpus maszyny to stabilny odlew żeliwny co zapewnia idealną sztywność maszyny.

Osie X i Y znajdują się poniżej stołu roboczego.

Prowadnice to firma THK – prowadnice liniowe, szynowe, kulkowe. Zapewniają one precyzyjne przemieszczanie się stołu roboczego.

Silniki to serwonapędy Panasonic. Liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm połączone są w pętli z silnikami osi i ze sterowaniem. Takie rozwiązanie jest niespotykane w żadnych innych wycinarkach drutowych na drut molibdenowy. Tylko w maszynach fabryki DM-CUT Pekin.

W osiach U i V standardowo silniki krokowe, ale w opcji mogą być zamontowane serwonapędy Panasonic. To również jest niespotykane w żadnej innej wycinarce drutowej na drut molibdenowy.

Panel sterowania umiejscowiony jest na maszynie za pomocą obrotowego ramienia. Jest to bardzo wygodne dla operatora.
Sterowanie jest własnym projektem informatyków fabryki DM-CUT. Jest ono rozwinięciem sterowanie, w które wyposażane są standardowe wycinarki drutowe DM-CUT. Jest rozszerzone o dodatkową oś C (obrót stołu). Tak jak w standardowych wycinarkach drutowych, bazą sterowania jest WINDOWS XP.
Sterowanie jest w języku angielskim, ale w języku polskim jest bardzo szczegółowa instrukcja.
Ruchy osi realizujemy za pomocą pilota lub po zadaniu wielkości przesunięcia w programie.
Dane wprowadzamy za pomocą klawiatury i myszki. Ekran nie jest ekranem dotykowym.
Zdjęcie panelu sterowania poniżej: