skip to Main Content
663 750 527

Wycinarka drutowa serii HX5-BC to maszyna przeznaczona do wycinania elementów okrągłych, pierścieniowych o dużych średnicach. Oprócz cięcia prostego, bez kąta, maszyna ma możliwość pracy pod maksymalnym kątem do 30 stopni.
Jednocześnie pracują osie liniowe: X,Y, oś obrotowa C (obraca się stół maszyny) i oś B (pochyla stół roboczy) – wszystkie osie sterowane CNC.

Maszyna występuje w dwóch typach:
– HX5-BC800 to możliwość obrabiania detalu o średnicy do 800 mm.
– HX5-BC1000 to możliwość obrabiania detali o średnicy do 1000 mm.

HX6325-D800

Zaawansowana technika, łatwa obsługa – tak wygląda nowoczesna wycinarka drutowa na drut molibdenowy.

Maszyny serii HX5-BC to maszyny które rozwiązują wiele problemów w warsztatach mechanicznych, głównie z wycinaniem dużych i wysokich detali o okrągłym kształcie, nawet pod dużym kątem do 30 stopni.
Mogą to być części silników, turbin, tulei i wiele innych elementów.

Obrotowy stół maszyny pozwala na wycinanie pierścieniowych kształtów zewnętrznych w jednym zamocowaniu, po jednym bazowaniu detalu.

Uchylny stół roboczy (oś B) to ruch -15 st. do + 35 st. Drut jest cały czas w pionie, eliminujemy jego pochylenie, przez co podawanie chłodziwa jest stabilne, szczelina jest bardzo dobrze płukana nawet przy wycinaniu pod kątem 30 st. Daje to znacznie lepszą gładkość powierzchni po cięciu, nawet do Ra <= 0,8 mikrometra. Nie jest to do osiągnięcia na żadnej maszynie, gdzie drut się pochyla.

Poniżej zdjęcia i film – uchylny stół roboczy. Maszyna podczas budowy w fabryce, jeszcze nie zabudowana częściami ochronnymi:

Podstawowe parametry techniczne maszyny seria XH5-BC:

Konstrukcja maszyn serii HX5_BC jest bardzo solidna, czyli dokładnie taka, jaka powinna być. Przemyślana,uporządkowana i wyjątkowo trwała.
Korpus maszyny to stabilny odlew żeliwny co zapewnia idealną sztywność maszyny.
Osie Y znajduje się poniżej stołu roboczego, a oś X za stołem roboczym – porusza się kolumna osi Z
Prowadnice to firma THK – prowadnice liniowe, szynowe, kulkowe. Zapewniają one precyzyjne przemieszczanie się stołu roboczego.
Silniki to serwonapędy Panasonic. Liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm połączone są w pętli z silnikami osi i ze sterowaniem. Takie rozwiązanie jest niespotykane w żadnych innych wycinarkach drutowych na drut molibdenowy. Tylko w maszynach fabryki DM-CUT Pekin.
W maszynie nie ma ruchu drutu pod kątem, czyli nie ma osi U i V.

Panel sterowania umiejscowiony jest na przedni drzwiach szafy generatora.
Sterowanie jest własnym projektem informatyków fabryki DM-CUT. Jest ono rozwinięciem sterowanie, w które wyposażane są standardowe wycinarki drutowe DM-CUT. Jest rozszerzone o dodatkowe osie: oś C (obrót stołu) i oś B (ruch uchylny stołu). Tak jak w standardowych wycinarkach drutowych, bazą sterowania jest WINDOWS XP.
Sterowanie jest w języku angielskim, ale w języku polskim jest bardzo szczegółowa instrukcja.
Ruchy osi realizujemy za pomocą pilota lub po zadaniu wielkości przesunięcia w programie.
Dane wprowadzamy za pomocą klawiatury i dotykowego ekranu monitora.
Zdjęcie panelu sterowania poniżej: